Prosta i zyskowana metoda obstawiania zakładów

Posted: 8 listopada 2012 in Poradniki
Tagi: , , , , , , ,

Wstępniak do zyskownej metody gry
W zakładach bukmacherskim żadne zdarzenie nie jest pewne. O tym należy zawsze pamiętać, a już szczególnie wtedy, gdy zamierzamy przywalić z „grubej rury”. Pamiętać też trzeba, że porażki są częścią gry i dotyczą każdego bez wyjątku. Różnica pomiędzy dobrymi a złymi typerami polega na tym, że ci pierwsi potrafią minimalizować straty.
Nikogo nie muszę przekonywać, że większość meczów piłkarskich wygrywają gospodarze. W angielskiej Premiership (w sezonie 2011/11) 45% wszystkich spotkań zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, przy 24% remisów i 31% wygranych gości. W sezonie 2011/12 w hiszpańskiej Primera Division rozkład ten wyglądał następująco: 49%-25%-26%. Są ligi, gdzie zwycięstwa gospodarzy przekraczają 50%. Statystyka jest bardzo ważna przy typowaniu i warto to wykorzystać. Nie należy jednak ufać jej bezgranicznie.
Drugą kwestią, do której nie muszę przekonywać, jest to, że drużyna, która pierwsza strzeli bramkę ma dużo większe szanse na odniesienie zwycięstwa. Bardzo trudno jest odwrócić losy spotkania (wygrać mecz, gdy rywal prowadził). Udaje się to najczęściej markowym drużynom, które zbyt lekko podeszły do meczu i nie doceniły rywala.

Znowu zawalił mi jeden mecz, co za pech!
Z taką „regułką” można bardzo często spotkać się na forach bukmacherskich. Ktoś zagrał „taśmę” i jak to często bywa, jeden mecz położył wszystko. Często też jest tak, że ktoś ma trafione 6 z 7 meczów na kuponie i panicznie „biegnie” na forum z pytaniem, czy kontrować, bo 7 mecz wkrótce się zacznie.
Odpowiedź jest prosta i oczywista. Jeśli ten ostatni mecz zwali ci zwycięski kupon, to nie będzie to pech, a głupota. Ci, którzy grają na Betfair, doskonale o tym wiedzą. Każdy szanujący się gracz – również. Jeśli wygrana jest do wzięcia, to należy po nią sięgnąć, a nie zdawać się na los. Należy skontrować.
Kontra jest jednym z podstawowych „narzędzi” każdego szanującego się gracza. Kontrujemy po to, by osiągnąć zysk niezależnie od wyniku spotkania. Skontrować możemy też po to, by nie stracić postawionych wcześniej pieniędzy (stawka na kontrze dobrana w taki sposób, by w najgorszym wypadku odzyskać zainwestowane pieniądze).

Na koniec jedna zasada – najważniejsza
Jeśli możemy osiągnąć zysk, to należy bezwzględne kontrować – niezależnie od tego, czy zagraliśmy taśmę czy singla.

PLIK PDF do pobrania niżej

Prosta i zyskowana metoda obstawiania zakładów

Komentarze
  1. Christopher pisze:

    Wyglada obiecująco i warto spróbować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s