Idealny bukmacher

Posted: 4 listopada 2016 in Bukmacherzy, Musisz wiedzieć
Tagi: , , ,
Przy wyborze bukmachera kierujemy się najróżniejszymi kryteriami

Część z nich opisałem wcześniej tutaj ale jest ich znacznie więcej. Ważne jest również to, by uwzględnić własne potrzeby. Inaczej mówiąc – jeśli ktoś chce obstawiać siatkówkę albo tenis, to warto poszukać bukmachera z szeroką ofertą i dobrymi kursami w tych dyscyplinach.

idelbuk

Są jednak jeszcze dwa bardzo ważne kryteria, które jakoś nie doczekały się szerszego omówienia, a z perspektywy moich – nie zawsze dobrych doświadczeń – omówić je trzeba obowiązkowo

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy bukmacher lubi wypłacać Wam pieniądze?

Ktoś powie, że żaden bukmacher tego nie lubi, wszak jest stroną zakładu i to tą przegrywającą.
Są jednak bukmacherzy, którzy wypłacają pieniądze szybko i bezproblemowo.

Ale są i tacy, którzy nagminnie kombinują, jak tu udupić klienta. W przypadku niskich kwot nie zawsze jest to dostrzegalne. Problemy zaczynają się piętrzyć, gdy ma być wypłacona większa kwota. I tak na przykład jeden ze znanych bukmacherów przy każdej większej wypłacie żądał ode mnie skanów dokumentów, rachunku za
media, wyciągu z banku – a pewnie gdyby mógł – to zażądałby zaświadczenia o szczepieniu psa, polisy ubezpieczeniowej i paszportu Polsatu. To, że wcześniej konto było potwierdzone, nie miało najmniejszego znaczenia. Innym razem wypłata była odwlekana z najprzeróżniejszych powodów. A to coś w regulaminie, a to coś z kursem nie tak, a to dział ryzyka czegoś się dopatrzył… etc.

W takim przypadku trzeba walczyć o swoje

Tyle tylko, że część naszych pieniędzy jest zamrożona, a dodatkowo sytuacja taka odrywa nas od gry. Pojawia się też nerwowość, która nie sprzyja skutecznemu typowaniu.
Takiemu bukmacherowi należy podziękować, bo w przypadku kolejnej wypłaty nic nie zmieni się na lepsze.

Są jednak bukmacherzy, którzy wypłacają pieniądze i nie mają z tym żadnych problemów. Po prostu zdają sobie sprawę z tego, że utrzymują się z marży. Doskonale też wiedzą – i widzą to – że gracze więcej pieniędzy zostawiają niż wygrywają. Dobrze zarządzana firma bukmacherska to lukratywny interes. O klienta trzeba jednak dbać – jak wszędzie!

Drugim kryterium jest support

Pracownik supportu jest nam potrzebny, nie wtedy, gdy wszystko przebiega normalnie, ale wtedy, gdy pojawia się jakiś problem.
Być może to, co teraz napiszę, wyda się niektórym dziwne, ale pracownik supportu – choć płaci mu bukmacher – powinien reprezentować interes klienta.
Jeśli klient nie ma racji, to trzeba mu to pokazać, popierając stosownymi zapisami w regulaminie. Często jednak to klient ma rację i w takim przypadku pracownik supportu powinien go wspomóc. I tacy pracownicy się zdarzają.

Z reguły jednak przy każdej spornej sytuacji pracownik supportu z góry zakłada, że klient nie ma racji i należy go czym prędzej udupić. Od razu rzuca się w oczy, że taki pracownik nie ma wystarczających kompetencji, brakuje mu jakiegokolwiek doświadczenia wyniesionego z gry, a nade wszystko brakuje mu empatii. Taki ktoś nie słucha (czyta), tylko zaczyna zasypywać nas regułkami wyuczonymi na tandetnym szkoleniu lub – co jeszcze gorsze – radosną twórczością i opowiadaniem nam ‘bajek z mchu i paproci’, które nijak nie mają się do rzeczywistości. Takiemu pracownikowi wydaje się, że ma nad nami władzę, wszak pracuje w suporcie. Często jest przy tym arogancki i apodyktyczny.

Wydaje mu się również, że jak udupi klienta, to wyświadczy przysługę swojemu pracodawcy

Ale się myli, bo klient nie tylko weźmie go za buraka, ale też wyrobi sobie odpowiednią opinię o bukmacherze. Nie ma tu wygranych, sytuacja jest z gatunku przegrana – przegrana.

Jeśli trafisz na aroganckiego / apodyktycznego pracownika, który za grosz nie ma empatii, poszukaj innego. Jeśli znasz język angielski – możesz wyjaśnić swój problem w angielskim supporcie. Z reguły jest
tam dużo łatwiej coś załatwić po myśli.

I pamiętaj – idealnego bukmachera nie ma

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s